Од денеска поевтино паркирање во Скопје

1 min read

Од денеска стапуваат на сила новите повтини цени за паркирање во главниот град.

Цената за паркирање се намалува во зонското паркирање, во зона А0 од 100 се намалува на 75 денари, во зона А од 50 се намалува на 40 денари, во зона Б од 40 на 30 денари, а во зоните Ц и Д паркирањето ќе се намали од 30 на 25 денари за 1 час.  

skopjeinfo.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 1 март: Со вашиот шарм и енергија ќе постигнете сè

Следно

Шест мртви во близина на грчкиот остров Лезбос

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian