Извлечени четвртфиналните групи од Купот на Македонија

1 min read

Денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) се одржа извлекувањето на четвртфиналните групи од Купот на Македонија во машка конкуренција.

Четвртфиналните групи во машка конкуренција ќе се играат на 12/13 март 2022 година. Четирите победници на групите ќе обезбедат пласман на Фајнл Фор турнирот што ќе се игра на 14/15 мај 2022 година.

Куп на Македонија, Група 1

РК МЕТАЛУРГ – ГРК ТИКВЕШ 2014
РК ЈУНИОР К.В – РК ВАРДАР 1961

Куп на Македонија, Група 2

РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК СКОПЈЕ 2020
РК СТРУГА – РК АЕРОДРОМ

Куп на Македонија, Група 3

РК ДРАЧЕВО – ГРК ОХРИД
РК АЛКАЛОИД – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

Куп на Македонија, Група 4

РК ПРОЛЕТ 62 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
РК ПРИЛЕП – РК ГОЛДЕН АРТ-КЛ7

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ХОЛИВУД ОДЛУЧИ: Прекинати кино проекциите во руските кина

Следно

Ковачевски: Референците на „Бехтел” гарантираат квалитетна изведба на автопатните делници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian