Грабеж во обложувалница во Чаир

1 min read

На 28.02.2022 во 09:30 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Тале Христов“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

„Слободен печат“: Руската агресија ја обединува Европа

Следно

Актерот Жерар Депардје кој е близок со Путин порача: Оставете го оружјето и преговарајте

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian