Еден возрасен и две малолетни лица повредени во сообраќајка во Драчево

1 min read

На 27.02.2022 во 17.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јустинијан Први“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел вектра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Т.(52) од Скопје и патничко моторно возило „сеат леон“ со скопски регистарски ознаки,  управувано од А.И.(40) од  Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Р.Т., а со телесни повреди се здобиле А.И. и уште двајца малолетни сопатници од истото возило, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Maja: Поради ненавремено дијагностицирање, мојот син почина од ретка болест

Следно

Косово бара итно членство во НАТО и постојана американска воена база

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian