Четири лица ограбиле обложувалница во Бутел

1 min read

Четворица разбојници, вооружени, се заканувале на вработени во обложувалница и украле пари.

На 28.02.2022 во 13.07 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред спортска обложувалница во населба Бутел четири лица со закана со оружје од вработените одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Арсовски: ЕУ ќе мора да биде порешителна со проширувањето

Следно

Бугарија може да ѝ предаде на Украина стари советски воени авиони

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian