Билет од дебитантскиот натпревар на Џордан во НБА лигата продаден за речиси 500.000 долари

1 min read

Неискористена влезница за дебитантскиот настап на Мајкл Џордан во НБА Лигата е продадена на аукција за дури 468.000 долари.

Мајкл Кол пред 38 години купил две влезници по цена од 8.5 долари за една, но не можел да најде некој да оди со него на натпреварот кој е одигран на 26 октомври 1984 година, па едниот билет останал неискористен.

Билетот од првиот натпревар на Мајкл Џордан во НБА лигата/ фото: Heritage Auctions-HA.com

– Неверојатно сум среќен поради исходот и на некој начин ми олесна што заврши аукцијата – изјави Кол за венискот „Чикаго сан тајмс“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Петровска: Не реков дека ако НАТО побара, ќе пратиме војници во Украина, туку на источната граница на Алијансата

Следно

Грција прекина соработка со руски културни организации, откажано „Лебедово езеро”

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian