Забранет сообраќајот за камиони преку Стража и Пресека поради обилниот снег

1 min read

Поради обилни врнежи од снег рано утрово воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Поради снегот, исто така е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека, јави АМСМ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Лев бек со два гола му донесе триумф на Атлетико Мадрид

Следно

Дневен хороскоп за 27 февруари: Ден полн со возбуда и финансиски успех

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian