ВИДЕО | Танц со Зеленски: Еве како танцуваше украинскиот претседател во 2006 година

1 min read

Во моментов, украинскиот претседател Владимир Зеленски е најважната личност во Европа. Секако, причината не е убава – неговата држава се соочува со руска инвазија.

Иако е тривијално, бројни жени ширум светот сметаат дека тој е најшармантиот политичар во светот. Зеленски, кој во минатото се занимавал со актерска игра и комедија, во 2006 година учествувал во украинската верзија на „Dancing With The Stars“. Тој и неговата партнерка ги освоиле симпатиите на жири-комисијата и победиле во финалната емисија.

Во продолжение, погледнете ги кратките сегменти од сите негови танци.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Грција ќе испрати воена помош за Украина

Следно

Прва лига: Шкупи на „плус 10“, мируваа мрежите на Шкендија и Академија Пандев

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian