ВИДЕО | Спремни за во градинка: Сара, Димитар и Илина правеа хартиени бротчиња со „Слободен печат“

1 min read

Правењето хартиени бротчиња, авиончиња и капи од стар весник е активност која е дел од сечие детство. Илина, преслатката ќеркичка на пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски, веќе оди во градинка каде преку такви домашни задачи им ја развиваат креативноста на децата.

За среќа, сѐ уште постојат печатени медиуми како „Слободен печат“, па малечката Илина ја откри и забавната страна на весниците. Секако, како што може да се види на видеата коишто ги објави Сара на Инстаграм, на Илина ѝ помагаше и тато Димитар.

Мора да признаете дека бротчињата и авиончињата се одлично изработени. Илина, браво!

ФОТО | Ќерката на Сара Мејс и Димитар Атанасовски го прослави третиот роденден: Иста фризура како мама и забава од бајките

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ковачевски од Лондон: Македонската дијаспора е силен промотор на Северна Македонија во Обединетото Кралство

Следно

ВИДЕО: Кепа трагичар, Ливерпул после пенал драмата го освои Лига купот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian