ВИДЕО | Сергеј за дизајнерката Ивана Кнез: Има добри модни парчиња, но и утки

1 min read

Оваа недела во индустријата за убавина Сергеј презентираше 6 чистачи за лице кои имаа „натпревар“ кој беше толку тесен што на крај имаше дури и три победници.

Новата колекција на Ivy Park на Бијонсе е одлична а трендот на трансформација на секојдневната облека во секојдневно-спортска зема голем замав па оваа тема беше одлична за делот за мода.

Во модни катастрофи Сергеј удри дирекно по наша модна дизајнерка Ивана Кнез – има и за фалење но има и големи утки.

Кека во одлични комбинации – фустанчиња за оваа пролет кои се полн погодок.

Во прашањата, Сергеј искрено проговори за кој е неговиот избор помеѓу двете принцези – Меган или Кејт. Која победи?

Целата епизода можете да ја прегледате на следниот линк:

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Почина поранешната грчка министерка Мариета Јанаку

Следно

ВИДЕО: „Милионерите“ го губат чекорот со Баерн Минхен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian