Петар три дена го нема: Над 100 полицајци, хеликоптер и доброволци во потрага по момчето

1 min read

Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивната потрага по детето Петар Џобоски, за кое неговиот родител пријави во петокот (25.02) вечерта дека се оддалечило од домот во с. Врбско, општина Прилеп.

Веднаш се преземени мерки и активности за пронаоѓање на детето и во потрагата се ангажирани 102 полициски службеници, хеликоптер, службени кучиња, како и дрон.

Во потрагата се вклучени и членови на Територијалната противпожарна единица Прилеп, членови на спасителната служба „Златоврв”, ловното друштво „Мукос”-Прилеп, жители на околните села, како и граѓани доброволци од неколку градови.

Интензивната потрага продолжува се до пронаоѓање на детето.

-Уште еднаш апелираме и до сите граѓани доколку имаат било каква информација која би помогнала за пронаоѓање на детето, да ја споделат веднаш со полицијата и да помогнат во потрагата, стои во апелот од МВР.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Кепа трагичар, Ливерпул после пенал драмата го освои Лига купот

Следно

Разговор со Сандра Кирков, поранешна стјуардеса: Насмевката е многу важна!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian