Алиоски за Биелса: Засекогаш ќе ти бидам благодарен, беше чест да учам од тебе!

1 min read

Денеска Лидс јунајтед информираше дека Марсело Биелса не е повеќе менаџер на екипата после три и пол години соработка.

Под раководство на искусниот аргентински стратег во составот беше и македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски.

Нашиот играч беше една од важните фигури во историското враќање на клубот после 16 години во Премиер лигата.

Една од најсилните европски лиги, а секако и самото знаење кое го доби од Биелса помогна доста во развојот на Алиоски како професионален фудбалер.

Нашиот фудбалер кој оваа сезона ги брани боите на Ал-Ахли од Саудиска Арабија се огласи преку социјалните мрежи да му се заблагодари на Биелса.

– Засекогаш ќе ти бидам благодарен за она што го направи за мене! Беше чест да работам со тебе и да учам од тебе! Ти благодарам Марсело Биелса – напиша Алиоски на „Твитер“.

Алиоски од 2017 до 2021 година во дресот на Лидс запиша 161 настап, реализирајќи вкупно 21 гол.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Скандал на наградите Цезар: Француска комедијантка го покажа задникот пред жири-комисијата

Следно

Снегот ги блокираше движењето на камионите преку превојот Стража

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian