Успешно деби на Васоски, Сараево без мака го победи Леотар

1 min read

Поранешниот тренер на Вардар и на Академија Пандев, Александар Васовски, со победа над Леотар од 0:2 во Премиер лигата на БиХ дебитираше на клупата на Сараево на официјален натпревар.

Васоски на клупата на Сараево седна зимово и по одработените подготовки, оствари лесен триумф над Леотар во првото коло од пролетниот дел во шампионот на БиХ.

Тимот на Васоски поведе уште во првата минута и тоа преку Суљиќ,  а во 12 минута Багариќ го постави конечниот резултат.

Сараево  сега има 31 бод и се наоѓа на четвртото местона табелата со само два бода помалку од третопласираниот Борец, додека недостижен на врвот е Зрињски. Леотар е претпоследен со 16 освоени бода.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Директорката на московскиот државен театар поднесе оставка: „Не можам да работам за убиец“

Следно

Петков: Три автобуса со Бугари и четворица Италијанци се тргнати од Украина за Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian