Јунајтед наследникот на Роналдо го пронајде во Бенфика

1 min read

Управата на Манчестер јунајтед одлучи замената за Кристијано Роналдо доколку си замине од „Олд трафорд“, да биде Дарвин Нуњез од Бенфика.

Англиските медиуми шпекулираат дека Роналдо ќе си замине од Јунајтед доколку екипата не обезбеди пласман во Лигата на шампионите идната сезона. Згора на тоа, Португалецот е незадоволен од ситуацијата во клубот каде односите се лоши, а и екипата не може да се бори за трофеите.

Иако управата на Јунајтед ќе направи сè за да го задржи Роналдо, веќе има подготвено замена и таа би требала да пристигне од Бенфика, Дарвин Нуњез кој со игрите сезонава го привлече вниманието на фудбалските гиганти.

Нуњез во Бенфика пристигна пред две години од Алмерија, а сезонава веќе постигна 18 гола во португалскиот шампионат.

Неговата вредност се проценува на 50 милиони евра, но португалските медиуми тврдат дека Бенфика ќе бара 20 милиони евра повеќе.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Месечен хороскоп за март 2022: Месецот ќе биде љубовен ако ја следите интуицијата

Следно

Маричиќ: Руската агресија ќе донесе несреќа, жртви и нестабилност во Европа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian