Хуман гест на газдата на ФЦСБ, Бекали на бегалците од Украина им нуди сместување во хотели

1 min read

Џиџи Бекали, контроверзниот сопственик на романскиот ФЦСБ кој неодамна јавно говореше против вакцинацијата за ковид-19, сега ја покажа својата хумана страна ѝ им понуди помош на бегалците од Украина.

Тој на бегалците од Украина им понуди сместување во Романија во близина на границата, а е подготвен да ги отстапи и просториите во тренинг центарот на неговиот фудбалски тим.

Бекали во изјава за романските медиуми рече дека е подговен да финансира хотелско сместување на 400 бегалци од Украина.

Исто така, Бекали од негови вравотени со 5-6 автобуси да заминат до романско-украинската граница и да ги однесат бегалците до хотелите.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Се ожени синот на Тања Кочовска: Младоженецот наздрави со пиво

Следно

Искрено со Ева Нединковска, храбра мајка: Трчањето е како метафора за животот, еден живот еден маратон 

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian