ФОТО | Продуцентите од „Симпсонови“ објавија цртеж: „Важно е да се одбрани слободата“

1 min read

Продуцентите на анимираната серија „Симпсонови“ на социјалните мрежи споделија цртеж на познато семејство како држи украински знамиња, во знак на солидарност со земјата која беше нападната од Русија. Извршниот продуцент на серијата Ал Жан изјави дека ваква реакција на политичките настани не се случува „многу често“, но дека е важно „да се биде внимателен за да се одбрани слободата“.

Украинката која се откажа од Евровизија, снимала филм во Македонија: Интервју со режисерите Кирил Каракаш и Светислав Подлешанов

Цртежот, нацртан од долгогодишниот аниматор и режисер Дејвид Силверман, ги прикажува членовите на семејството Симпсон како држат украински знамиња со сериозни изрази на лицето.

Цртежот доаѓа откако се прошири веста за епизодата од серијата од 1998 година во која се предвидува воениот конфликт.

Умберто Еко: Како да препознаете фашисти?

Култните „Симпсонови“ многупати досега „предвиделе“ многу важни настани во светот во нивниот наратив, а корисниците на социјалните мрежи сега се убедени дека популарната серија ја предвиде и руската инвазија на Украина.

ВИДЕО | „Симпсонови“ ја предвиделе руската инвазија на Украина уште во 1998 година?

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ковачки: Тоа што нас ни го прават соседите, сега и го прави Русија на Украина само со војна

Следно

ВИДЕО: Бостон на крилјата на Тејтум и Браун подобар од Детроит

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian