Гази Баба започнува акција за отстранување на хаварисани возила од јавните површини

1 min read

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, информираше дека општината започнува со акција за подигање на хаварисани возила и возила нерегистрирани повеќе од две години кои се оставени на јавни површини.

-По направено скенирање на теренот дел од направените јавни паркинзи се зафатени од возила кои не се во возна состојба. Акцијата е со цел ослободување на паркинг простор особено во урбаниот дел, информираше тој и упати апел до граѓаните кои се сопственици на вакви возила самостојно да ги отстранат од јавните паркинзи.

Акцијата во следните денови ќе започне од Урбаната заедница Автокоманда. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Виц на денот: Презиме

Следно

Дневен хороскоп 25 февруари: Ви се дава можност да започнете со работа во странство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian