Евролига: Србинот Недовиќ во Атина ја урна Црвена звезда

1 min read

Кошаркарите на Панатинаикос на домашен терен во рамките од 27 коло во Евролигата триумфираа над Црвена звезда со 79:73.

Во редовите на грчката екипа доминираше српскиот интернационалец Немања Недовиќ со 25 поени.you

А интересно на спротивната страна за српскиот претставник прв стрелец беше Гркот Василеиос Кавадас со 17 поени.

На табелата ПАО е на 16 позиција (7-17), додека белградските „црвено-бели“ на 13 место (9-15).

Дуелот помеѓу Зенит Петербург и Барселона е одложен поради воениот конлифкт помеѓу Украина и Русија, а Монако пред своите навивачи со 92:78 славеше против Фенербахче.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Црниот фустан со бел лотосов цвет на Меган Маркл прогласен за фустан на 2021 година

Следно

Хороскопски знак кој се плаши од осаменост: Кој е тој?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian