Видео: Уапсено е момчето кое со пластичен пиштол ги плашеше скопјани

1 min read

Видео објавено на социјалните мрежи на кое се гледа како момче репетира пиштол и го вперува кон случајни минувачи во центарот на Скопје, во близина на Бит Пазар ги вознемири граѓаните. 

„Шабан Мафија Скопје, момче со психички проблеми, се шета со пластичен пиштол,  но предизвикува цело време страв и вознемиреност кај другите граѓани!“, пишува на видеото.

Неколку часа подоцна полицијата го уапси момчето и се работи на расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Османи: Во овие тешки времиња ние сме со Украина

Следно

Албанија, Косово и Србија го осудија нападот на Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian