Трагедија во Германија, загина млад фудбалер на Борусија Менхенгладбах

1 min read

Фудбалска Германија е во тага откако младиот фудбалер на Борусија Менхенгладбах, Јорди Бонгард загина во сообраќајна несреќа.

Бонгард имаше само 20 година и настапуваше за тимот до 23 години на Борусија Менхенгладбах. Исто така настапуваше и за младите репрезентации на Германија до 16, 17 и 18 години.

„Борусија жали за Јорди Бонгард, кој загина синоќа во сообраќајна несреќа. Изразуаме сочувство до семејството. Засекогаш ќе остане во нашите мисли и срца“, стои во соопштението на Борусија Менхенгладбах.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тинејџер издржал 6 години без социјални мрежи: Неговата мајка му ветила 1.800 долари кога ќе наполнил 18 години

Следно

Ковачевски-Задорожњук: Руската агресија врз Украина е закана за мирот во Европа и светот

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian