Османи: Во овие тешки времиња ние сме со Украина

1 min read

Денешната одлука на Кремљ за воени дејствија на руските воени сили не се ништо помалку од акт на агресија и почеток на војна против Украина, акти кои ги осудуваме на најсилен можен начин, напиша на Твитер министерот за надворешни работи Бујар Османи.

-Во овие тешки времиња ние сме со Украина, се додава во објавата на шефот на македонската дипломатија.

ВО ЖИВО | Украина под напад од Русија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 24 февруари: Не брзајте во одлуките и барањата

Следно

Видео: Уапсено е момчето кое со пластичен пиштол ги плашеше скопјани

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian