Од сон станаа и се спакуваа – хаос во метрото во Киев, луѓето со солзи во очите очајно бараат да заминат од градот (ФОТО)

1 min read

Откако утрово рускиот претседател Владимир Путин соопшти дека одлучил Русија да покрене специјална воена операција во Донбас, социјалните мрежи се преплавени со фотографии и видеа од уплашеното население.

Метеж има насекаде, во метрото во Киев, на Аеродромот, низ улиците…

Украинската војска соопшти дека денес одобрила пет руски авиони и еден хеликоптер во Лаганската област, а амбасадорите на НАТО ќе одржат вонредно заседание во текот на утрово, објавува Ројтерс.

Инаку на социјалната мрежа Твитер од утрово се шират застрашувачки видеа и фотографии од гранатирањето во Украина.

kurir.mk

Претходно

За една недела бројот на активни случаи на Ковид-19 намален за над 3.000

Следно

Дневен хороскоп за 24 февруари: Не брзајте во одлуките и барањата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian