НАТО на итен состанок поради рускиот напад врз Украина

1 min read

Амбасадорите на НАТО утрово треба да одржат итен состанок за рускиот напад врз Украина, изјави претставник на Алијансата за западни медиуми.

„Можеме да потврдиме дека НАК (советот на амбасадори) ќе одржи итен состанок утрово (четврток)”, рече претставник на НАТО.

Шефот на НАТО, Јенс Столтенберг, потоа треба да одржи медиумска конференција, која се очекува околу 11.30 часот (по Гринич), рече претставникот.

kurir.mk

Претходно

Сончево време со засилен ветер

Следно

Нова дводневна средба на македонско-бугарската историска комисија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian