Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

1 min read

На 23.02.2022 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Ќемал Сејфула“, бул.„Босна и Херцеговина“ и  ул.„Бутелска“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „џилера“, управуван од Х.Б.(24) од Скопје и патничко возило „рено меган“управувано од Б.М.(20) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата Х.Б. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

Мицкоски: Се би дал да можам да спречам страдање на цивилите и невини човечки жртви во Украина

Следно

ВИДЕО | „Се молиме за вас“: Украинците ја претставија својата песна за Евровизија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian