Во тек се хакерски напади: На удар на грчките хакери неколку македонски банки

1 min read

Во тек се хакерски напади на грчките хакери врз неколку македонски банки. Пред малку на Твитер се огласија хакерите со известување дека ја нападнале ТТК банка. Во исто време не се достапни страниците ниту на НЛБ банката ниту на СТБ банката. За последните две од „ Powerful Greek Army“ немаат објави.

Сеуште нема официјални информации од банките.

kurir.mk

Претходно

Петков ги прими македонските Бугари: Вашите права се мој приоритет

Следно

ВИДЕО | Почна судењето на Бјелогрлиќ поради напад на режисер: Се бара затворска казна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian