ВИДЕО+ФОТО | Запознајте ја Чали, двојничката на Ким Кардашијан: Дали Пит Дејвидсон може да ги разликува?

1 min read

Чали е фасцинирана од изгледот на Ким Кардашијан, таа е нејзин идол, а за да личи на неа, решила многупати да оди „под нож“. Таа потроши милион долари само за пластичните операции кои ќе и помогнат да изгледа како Ким.

Instagram
Фото: Принтскрин/Instagram

Имено, таа еднаш за британските медиуми изјави дека гледајќи ги сликите на Ким Кардашијан, сфатила дека постои неверојатна сличност помеѓу нив две, па дошла до идеја да се оперира и да поработи малку повеќе на својот изглед, за да изгледа како „нејзина сестра – близначка“.

 

Instagram
Фото: Принтскрин/Instagram

Покрај филери и ботокс, Чали троши и сериозни сума на гардеробата што ја носи и Ким. Во една прилика потрошила 4.000 долари на фустан од истата марка што претходно го носела Ким.

Instagram
Фото: Принтскрин/Instagram

– Луѓето постојано ми велат дека изгледам како Ким. Секој пат кога ќе ме видат на улица, на забава или каде било. Тие секогаш ме запираат за да се фотографаат со мене и навистина ми годи целото вниманието, изјави таа за британските медиуми.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

За влакно избегната катастрофа во Белград – Авион доцна полетал од пистата

Следно

Радуловиќ:  Испишавме историја со момците, игравме четири финалиња и три пари го кренавме пехарот…

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian