Тешка сообраќајна несреќа на патот Куманово-Крива Паланка, сообраќајот во целосен прекин

1 min read

Поради сообраќајка незгода што се случила попладнево во 16.10 часот, сообраќајот на регионалниот пат А2, Куманово – Крива Паланка е во целосен прекин.

Според информациите од портпаролот на СВР Куманово, Ивана Младеновска, екипите на Министерството за внатрешни работи се на терен и полицискиот увид сѐ уште трае.

Според првичните информации, во незгодата учествувало товарно возило кое целосно го попречило патот.

Информации колку возила учествувале во незгодата и дали има повредени МВР ќе соопшти по завршувањето на увидот.

kurir.mk

Претходно

„Слободен печат“: Ново пакување за старите бугарски барања или формула за решение

Следно

Исчезнала штитеничка на установа за згрижување деца

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian