Кралицата Елизабета Втора ги откажа обврските поради симптомите на ковид

1 min read

Британската кралица Елизабета Втора (95) ќе го пропушти планираниот онлајн ангажман, бидејќи сѐ уште има благи симптоми слични на настинка откако и беше потврдено присуство на коронавирусот, соопшти денеска портпаролот на Бакингемската палата.

Бакингемската палата во неделата потврди дека кралицата има поблаги симптоми на коронавирус, слични на обичната настинка и дека ќе продолжи да ги извршува „полесните обврски“.

Таа вчера испрати порака со сочувство до Бразил и рече дека е длабоко ожалостена поради неодамнешните големи поплави кои ја погодија таа држава.

ФОТО+ВИДЕО | Кралицата Елизабета Втора ја загрижи јавноста: Не можам да се движам

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Босанската федерација неединствена -Комшиќ остро ја осуди Русија, Додик вели дека тоа не е ставот на БиХ

Следно

МЗТ Скопје му врачи отказ на Дарко Радуловиќ

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian