Кралицата Елизабета Втора ги откажа обврските, поради симптоми на Ковид

1 min read

Британската кралица Елизабета Втора (95) ќе го пропушти планираниот онлајн ангажман, бидејќи се уште има благи симптоми слични на настинка откако и беше потврдено присуство на коронавирусот, соопшти денеска портпаролот на Бакингемската палата.

Бакингемската палата во неделата потврди дека кралицата има поблаги симптоми на коронавирус, слични на обичната настинка и дека ќе продолжи да ги извршува „полесните обврски“.

Таа вчера испрати порака со сочувство до Бразил и рече дека е длабоко ожалостена поради неодамнешните големи поплави кои ја погодија таа држава.

kurir.mk

Претходно

Ќе се реконструира кровот на фискултурната сала на ООУ „Страшо Пинџур“ во Даме Груев

Следно

ФОТО+ВИДЕО | Вистинска убавица: Ќерката на Здравко Чолиќ ужива во Дубаи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian