Исчезнала штитеничка на установа за згрижување деца

1 min read

На 21.02.2022 во 10.40 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека од Јавна установа за згрижување на деца се оддалечила нивната штитеничка М.А.(17) од Скопје.

Таа и досега во повеќе наврати се оддалечувала од домот и била враќана назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Тешка сообраќајна несреќа на патот Куманово-Крива Паланка, сообраќајот во целосен прекин

Следно

Унгарија ќе распореди дополнителни воени сили на границата со Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian