Фото: Центарот на Скопје не личи вака!

1 min read

Отворена шахта, искршен стол, остатоци од градежни материјали – ваква слика може да се затекне во центарот на Скопје. 

-Неубаво за метрополата! Сепак, внимавајте како се движите, без оглед со што. Не личи вака за центарот,велат твитерџиите. 

-Ова е на 50 метри од Турската Амбасада на Кале. ЛУДИЛО 

skopjeinfo.mk

Претходно

Сашко Коцев и „Нептун“ во нова авантура полна со иновации и изненадувања за потрошувачите

Следно

ВИДЕО | Разговор со Максимус Вандал, македонски рап – артист: Бунтовноста, „мрсната рапчина и фристајлот“ се начин на живот!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian