ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево: Апелираме ВЕДНАШ да се сопре сечењето на боровата шума во месноста Крушино!

1 min read

Веднаш да се сопре сечењето на боровата шума во месноста Крушино!, бараат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево.

После сите алармирања, апели, пријави до сите можни надлежни институции, прашуваме зошто истите тие молчат. Зошто сите се глуви и неми за ова злосторство од невидени размери што и се случува на природата, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево.

Во продолжение видео од прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево:

kurir.mk

Претходно

„Слободен печат“: Ќе има ли опозициски фронт за уривање на власта?

Следно

Средба Франкојанис – Онал во Атина: Позитивен напредок во разговорите меѓу Турција и Грција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian