ВИДЕО: Мајсторија на Бабунски против Пушкаш Академија

1 min read

Во рамките од 21 коло во најсилното унгарско првенство составот на Дебрецен славеше со 0:2 на гостувањето кај Пушкаш Академија.

Стрелец на двата гола беше новото засилување, македонскиот напаѓач Доријан Бабунски кој реализираше во 17 и 70 минута.

Неговиот брат Давид Бабунски исто така беше стартер во редовите на Дебрецен настапувајќи до 61 минута.

Моментно на табелата во шампионатот Дебрецен е на осмото место со 25 бодови.

Во следното коло браќата Бабунски ќе играат против МТК на нашиот репрезентативец Бојан Миовски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Голем неделен хороскоп (21-27 февруари): Лавовите ќе се соочат со нови деловни предизвици, Скорпиите ќе бидат полни со енергија…

Следно

Османи: Мапирани се сите наши граѓани во Украина и Амбасадата во Киев ги има контактирано

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian