Шаќири: Се кандидирав за градоначалник само за да го урнам Шилегов

1 min read

Музичарот и поранешен кандидат за градоначалник на Скопје, Бени Шаќири вечерва изјави дека се кандидирал за „градски татко“ само поради една цел.

-Сакав да го срушам Шилегов и успеав во тоа. Сакав да го направам тоа затоа што не беше доблесен поранешниот градоначалник и беше таков како што беше, рече Шаќири во гостувањето на емисијата „Само вистина“.

Според него, граѓаните имаат право да бараат отчет од политичарите и потенцира дека и „шуто и ругато влегува во политиката“.

kurir.mk

Претходно

Мицкоски: Многу се краде, затоа нема струја

Следно

Борел: Во ЕУ нема место за поделена БиХ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian