ФОТО | „Ми ја дадоа убавинава“: Се вери музичарот Горан Папаз

1 min read

Познатиот музичар Горан Папазоски – Папаз се вери со својата избраничка Наташа Атанасовска, која по професија е адвокат.

„Ми ја дадоа убавинава. Не дека е моја, ама…“, напиша Папаз во описот на фотографиите од веридбата.

Папаз е еден од нашите најценети саксафонисти, а на публиката ѝ е познат како поранешен член на групата Суперхикс во која свиреше од 2009 до 2013 година.

Тој веќе го има синчето Дамиан од првиот брак.

Горан и Наташа – честитки!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Средба Франкојанис – Онал во Атина: Позитивен напредок во разговорите меѓу Турција и Грција

Следно

Бабиќ пред мечот со Кадетен: Спортот ги признава само победниците

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian