Зајакната контрола на МВР: Фатени 215 возачи кои возеле под дејство на алкохол

1 min read

Во текот на вчерашната вечер (19./20.02.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Македонија, при што санкционирани се 215 возачи.

Од нив 65 на територија на СВР Битола, 42 на територија на СВР Скопје, 27 на територија на СВР Охрид…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, информира МВР.

kurir.mk

Претходно

ЗОИ Пекинг: Златото за Австрија, Американката Шифрин си заминува без медал

Следно

Келнер од познат локал открива: Има гости кои цела вечер ја поминуваат со „стотка“, пијат едно пиво или вода со мраз

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian