Вучиќ свика седница на Советот за национална безбедност на Србија

1 min read

Српскиот претседател Александар Вучиќ за понеделник свика итна седница на Советот за национална безбедност, јавуваат српските медиуми.

Како што се наведува, седницата ќе се одржи утре во 10 часот, а главна тема ќе биде состојбата во Источна Европа и регионот на Западен Балкан.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Николоски: Борбата против корупцијата е една од основните причини зашто сум избран за еден од 40 највлијателни личности под 40 години

Следно

Најмалку седум исламисти загинаа во воена операција во Алжир

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian