Видео: Тешка сообраќајна несреќа кај Батинци – се судрија автобус и автомобил

1 min read

Автобус и автомобил се судрија вчера доцна вечерва на влезот од село Батинци, скопско, пренесе ТВ21.

Според првичните информации предизвиката е само материјална штета и за среќа нема повредени ниту жртви во несреќата.

Голем број на жители се собрале на лице место, а брзо пристигнала и брзата помош. Автомобилот е речиси целосно уништен.

Според првичните неофицијални информации причина за несреќата е неприлагодената брзина со која се движел автомобилот.

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Променливо облачно време со повремен дожд

Следно

Во Хрватска се шпекулира за реконструкција на владата, политичките аналитичари ја смируваат ситуацијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian