Малчески: Какво е тоа покачување на плата кое не предизвикува дополнителни финансиски обврски?

1 min read

Самоил Малчески вели дека на лагата и се кратки нозете.

Прашува какво е тоа покачување на плата кое не предизвикува дополнителни финансиски обврски?

-Какво е тоа покачување кога на вработените вработени до денот на влегување во сила на овој закон, продолжуваат да им се исплаќа плата во висина утврдена до денот на влегување на сила на овој закон?, прашува Малчески на Фејсбук.

kurir.mk

Претходно

Нови 668 случаи на ковид-19, оздравени 887 лица, седум починати

Следно

Генчовска: Бугарија нема да ја премести својата амбасада од Киев

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian