ФОТО | Се ожени синот на Ѓорѓе Иванов: Иван и Јана го кажаа судбоносното „да“

1 min read

Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов, Иван Иванов се ожени. Иван официјално стапи во брак со прекрасната Јана откако во октомври минатата година се верија, а за веста се дозна и во јавноста.

На нивните инстаграм-профили, споделените фотографии зрачат со среќа, а може да се забележи дека е направена интимно, во потесен круг на роднини и пријатели.

Иван Иванов/Принтскрин?Инстаграм
Иван Иванов/Принтскрин/Инстаграм

Среќниот пар задоволно позира со бакнежот со кој ја крунисуваат нивната љубов.

На една од објавените фотографии на инстаграм „стори“ кај младоженецот Иван се забележува еден мал детал, односно стомакот на невестата Јана.

Иван Иванов/Принтскрин/Инстаграм
Иван Иванов/Принтскрин/Инстаграм

Дали новопечениот млад брачен пар очекува принова останува да дознаеме, а до тогаш – уживајте во љубовта и честитки!

ВИДЕО | Синот на поранешниот претседател ќе се жени, а напиша и книга поезија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Претседателот на Европскиот совет ќе свика самит доколку Русија ја нападне Украина

Следно

Леброн Џејмс последната сезона во НБА ќе ја игра во ист тим со синот Брони

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian