Јелена Антиќ: Среќата беше на наша страна

1 min read

Кошаркарките на Баскет Кам го „одбранија“ трофејот во купот „Благоја Георгиевски-Буштур“ откако втора година по ред во финалето ја победува екипата на Бадел 1862.

Свој удел ов победата и освојувањето на трофејот имаи Јелена Антиќ која ја прекина пензијата.

– Имавме добар резултат минатата година, а на овој натпревар Бадел 1862 беше фаворит и среќни сме што собравме сили по вчерашниот тежок меч во кој се истрошивме максимално и со солидна игра дојдовме до трофејот. Честитки за Бадел 1862, но вечерва среќата беше на нашата страна – рече Антиќ.

 

Кристина Пуљезевиќ беше прогласена за најкорисен играч на финалниот турнир во женска конкуренција.

– Мило ми е што го освоивме Купот, и што ја имавме Антиќ во тимот, па заедно дојдовме до посакуваниот успех. Се надевам дека и во првенството ќе го оствариме ова- рече Пуљезевиќ.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сите мажи на Адријана Лима: Убавицата беше во врска со Лени Кравиц, а се забавувала и со принц!

Следно

ВИДЕО | Сергеј Трифуновиќ во мртовечки сандак донесен на гласачко место за да гласа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian