Митева: Да излезеш од најхуманиот ресор со обезбедување е доволен показател што си оставил зад себе

1 min read

Да излезеш од најхуманиот ресор – #Здравство со обезбедување е доволен показател што си оставил зад себе и каков ти е имиџот и кредибилитетот (и личниот и политичкиот).

Ова на својот Твитер профил го напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева откако беше потврдено дека поранешниот министер за здравство Венко Филипче се уште има полициско обезбедување поради како што вели тој, безбедносна проценка.

kurir.mk

Претходно

Шкендија продолжува победнички во Првата фудбалска лига

Следно

Во Косово запленети три тони бразилско месо внесени илегално од Северна Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian