„Комити“: На трибини прва лига, на терен недостојни ни за второлигаши!

1 min read

Вардар сезонава си постави за цел да се врати во елитата, но денешното реми против Охрид во Втората лига – Запад за „црвено-црните“ претставува чекор назад.

Вардарци и на овој гостински меч имаа голема поддршка од своите навивачи, верните „Комити“ кои исто така сакаат да го гледаат клубот од следната сезона во Првата лига, но беа разочарани од денешниот резултат.

– На трибини прва лига, на терен недостојни ни за второлигаши! Штетата е направена, Вардар е доведен во подредена положба, веќе нема никаква контрола над ситуацијата на табела, и натамошниот дел од првенството.

„Бидете спремни на долг престој во втората лига“ – тоа е пораката која ни ја испратија со оваа голема НУЛА! – објавија „Комити“ на Фејсбук.

Моментно на табелата во 2МФЛ – Запад Вардар се наоѓа на третата позиција со 30 бодови, пет помалку од второпласираната екипа на Воска Спорт, а водечки е Силекс (42). Во следното коло Вардар дома ќе игра против Тетекс.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Разговор со Бојана Скендеровски: Со „Зад завесите“ ја враќам емпатијата и ги будам емоциите кај луѓето!

Следно

Ковачевски: Северна Македонија има едногласна и моќна поддршка меѓу нашите сојузници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian