Центарци барале паркингот да чини по 500 денари од час

1 min read

Граѓаните кои живеат во реонот на Центар позади Дом на градежници барале паркинг просторот во тој дел од општината да биде 500 денари од час, информира директорот на ПОЦ, Васко Кичевски.

Според него, оваа идеја дошла по разговорите со станарите и жителите кои живеат во овој дел од Центар.

-Сепак таа цена беше преголема. И сегашнава цена од 250 денари е неразумна по мое мислење, но треба да се има предвид дека на простор каде можат да се паркираат има 750 возила на жители и не плаќаат ништо, а самиот простор дозволува 400 возила за паркирање, вели Кичевски во изјава за ТВ 21.

Директорот на ПОЦ додава дека сегашните средства од плаќањата на овој паркинг не се доволни да се подмират трошоците за вработените.

skopjeinfo.mk

Претходно

Активни 8.143 случаи, вкупно починати 8.869 лица од коронавирус

Следно

Путин денеска ќе ги надгледува вежбите на руските нуклеарни сили

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian