ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ за 100 дена сработија повеќе од нивните претходници од СДСМ за 4 години

1 min read

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ за 100 дена сработија повеќе од нивните претходници од СДСМ за 4 години.

1090 проекти, за 100 дена, се доказ дека ВМРО-ДПМНЕ работи за народот, општините и државата. Тоа е разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.

Проектите и делата се одлика на ВМРО-ДПМНЕ.

И додека во општините каде градоначалници се од редовите на ВМРО-ДПМНЕ се работи и има отчет за сработеното, во општините каде градоначалниците доаѓаат од СДСМ и ДУИ нема отчет, затоа што ништо не сработија, нема со што да се пофалат.

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ во периодот што доаѓа уште повеќе ќе интензивираат со работа и проекти за граѓаните.

Интегрален текст од сопштението на ВМРО-ДПМНЕ

kurir.mk

Претходно

Пановски: Од сите еднаш прележани починале само 13, а од вакцинираните веќе 1000 лица во РСМ

Следно

САД тврдат дека Русија подготвува изговор за напад на Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian