ВИДЕО: Најмалку тројца загинати во силното невреме во Германија

1 min read

Најмалку три лица го загубија животот, а илјадници домови останаа без електрична енергија откако вчера силно невреме ги погоди северните и источните делови на Германија.

Германската национална метеоролошка служба соопшти дека во бурата брзина на ветерот достигнала 150 км/ч.

Маж на 37 годишна возраст настрадал откако неговиот автомобил удрил во дрво кое паднало во градот Илцен.

kurir.mk

Претходно

Општина Карпош и ЈП Комунална хигиена-Скопје се договорија заеднички и координирано да ја одржуваат хигиената

Следно

ФОТО | Изненадно почина 23 годишна Тиктокерка од Хрватска: Фановите се збогуваа со неа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian