ВИДЕО: Голман во Грција како легендарниот Чилаверт, даде три гола на натпревар

1 min read

Голманот Григорис Атанасиу направи несекојдневен подвиг кој досега го има остварено само легендарниот парагвајски чувар на мрежата, Хозе Луис Чилаверт, даде три гола на еден натпревар.

На натпреварот од четвртата грчка лига, Павлос Меласесо 3:0 го совлада Аетос Василиконом со 3:0, а голманот Атанасиу ги постигна сите три гола и тоа од пенал.

Вакво постигнување има направено само легендарниот Парагваец Хозе Луис Чилаверт кој во 1999 година во победата на Велез Сарсфилд од 6:1 над Феро Карил во првата аргентинска лига даде три гола, исто така од пенал.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Се сеќавате на Хагрид од Хари Потер? Денес живее повлечен живот, еве како изгледа

Следно

„Ќе добиев срцев удар“: Скопјани протестираа поради енормно големите сметки за струја

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian