Три лица нападнале малолетник во Чаир

1 min read

Во Чаир нападнато дете, случајот го пријавила неговата мајка.

На 17.02.2022 во 20.15 часот во Полициската станица Чаир, Т.Т.(45) од Скопје пријавила дека околу 18.00 часот кај трговски центар на подрачјето на Чаир, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од три лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

„Слободен печат“: Ординациите под клуч, пациентите на цедило

Следно

Можни санкции од ЕУ против Република Српска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian