Општина Карпош и ЈП Комунална хигиена-Скопје се договорија заеднички и координирано да ја одржуваат хигиената

1 min read

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски оствари средба со раководителот на ЈП Комунална хигиена-Скопје при што е договорено во периодот што претстои Општина Карпош и ЈП Комунална хигиена Скопје заеднички и координирано да ја одржуваат хигиената во интерес на граѓаните.

-Заеднички е констатирано дека хигиената во оваа општина во голема мера е подобрена од пред три месеци, како и дека граѓаните на Карпош заслужуваат хигиена на високо ниво имајќи го предвид високиот степен на наплата за оваа услуга, информираа од локалната самоуправа на Карпош. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Денеска прва средба на Ковачевски со Мицотакис во Минхен

Следно

ВИДЕО: Најмалку тројца загинати во силното невреме во Германија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian