ФОТО | Изненадно почина 23 годишна Тиктокерка од Хрватска: Фановите се збогуваа со неа

1 min read

Во Загреб, на 23 годишна возраст, неочекувано почина млада популарна тиктокерка од Пожега, Дијана Де Марко, пренесува „Јутарњи.хр“

Дијана на социјалната мрежа „ТикТок“ ја следеа повеќе од 120 илјади следбеници и секојдневно ги развеселуваше со своите објави од различен тип – за пеење, шминкање, однесување пред огледало…

@dijanadd #humor #balkan #smijeh #zabava ♬ original sound – Dijana De Marco

Шармантната девојка одела во Католичката гимназија во Пожега, а потоа се преселила во Загреб. Извесно време била во врска со Паоло Фанизи, познат како Фазо кој исто така е успешен тиктокер со повеќе од 200 илјади следбеници, и тој се збогува со неа преку видео на „ТикТок“ видео во кое изјави:

„Сѐ што можам да кажам е дека животот е непредвидлив. Во животот се случуваат убави и грди нешта. Но едноставно, би сакал да ѝ се заблагодарам на Дијана што ја познавав и што беше дел од мојот живот. Имам потреба да ви кажам дека неа веќе ја нема, и дека ќе бидам добро. Жалосно е што младите луѓе прерано го напуштаат овој свет. Сите имаме свое време, и сакам да ѝ се заблагодарам на Дијана за времето и миговите, спомените што ги поминав со неа. Почивај во мир“

Причината за смртта не е позната.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Најмалку тројца загинати во силното невреме во Германија

Следно

ЗОИ Пекинг: Второ злато за кинеската миленичка Ајлин Гу

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian